NESMYSLY

NAŠE MATKA

Když se vrátím o několik desítek let zpět, lidi se snažili hodně věcí vyrábět a hodně věcem rozumět. Chtěli se posouvat a zrozovat nový a nový věci . Je to celkem pochopitelný a přirozený. Vznikalo hodně továren, byla spousta pracovních míst, lidé o práci neměli nouzi, právě naopak, pracovalo se víc, sice jinak, ale víc. Hnala je touha něco dokázat, něco zrodit, zplodit, za něčím stát a něco prostě světu ukázat.

Teď je tato doba za náma a hodně málo nových věcí vzniká. Spíš se ty dosavadní upgradeujou, takže těch mozků tolik zapotřebí není. Díky tomu všemu se ale hrozně pustošila příroda. Člověk byl hnán na okraj svých možností, aby něco novýho prozkoumal, objevil, zjistil či vyrobil. Všechno se předělávalo, aby bylo zapotřebí míň lídí a přitom aby to bylo moderní a co nejvíc pohodlný. Pro člověka! Nevím, kdo kdy řekl, že člověk je něco víc, než třeba vydra. A kdo dal člověku to právo brát zvířatům jejich domovy. Jejich potravu a přirozený prostředí? Když se někde něco ve světě vyvraždí, nějaká kolonie se pomlátí, někdo umře, je to katastrofa, že se o tom bude mluvit ještě další tejden ve zprávách, ale když člověk vyvraždí třeba i několik set druhů živočichů, možná se to ani nikdo nikde nedozví. Je to strašný a vůbec je strašný na to myslet, mám chuť si sbalit stan a jít bydlet do lesa, abych měla pocit, že aspoň nějak pomáhám a že splývám. Že jsem tam s nima a že je chci bránit. Že je miluju a chci s nima být. Že se jich nebojím a že jim chci dát to, na co mají právo a co je jejich. 
Zavřela bych zoo. Všechny na světě. Kdo sakra jsme, že jsme z přirozenýho prostředí vzali tygra, lva, slona, žirafu, přemístili je na opačnej kontinent do podmínek, ve kterých by normálně nepřežili, do podnebí, který jim není přirozený a do prostředí, který nikdy spatřit neměli? A proč? Pro lidi! Aby jsme je viděli. Takovej blábol, taková naprostá hovadina. Když už bych chtěla vidět lva, tak si za ním zajedu a přece ho nepřemístím ne? Zoo nikdy nepochopím stejně jako cirkusy. To je ještě horší.

Obrali jsme a obíráme každej den naši planetu o to, co je její. A co je její je tu i pro nás, protože jsme všichni, aji ty vydry na stejné lodi s nima! Kdy to už konečně světu dojde, že prostě nemůže brát olej z palmy olejné a zapalovat to tam kvůli tomu? Že díky tomu, aby se vyrobily nějaký hnusný sušenky my nebudeme mít z čeho dýchat? Všichni na zemi potřebujeme to stejný. Jsme si všichni rovni a jsme všichni všechno a potřebujeme to stejný.
Před pár lety to začalo konečně trochu šrotovat a teď tu máme dost organizací, firem, kampaní, dobrovolníků, protestantů a představitelů, kteří se snaží říkat světu to, co jsem tu napsala a vlastně ještě mnohem víc. Snaží se dát naši zemi zase do pořádku, mít ji takovou, jakou ji všichni potřebujeme mít. Hodně lidí si to uvědomovalo a stále uvědomuje. Máme tu víc vegetariánů/veganů, víc lidí, co nepodporují chemické a umělé látky v našem životě, ať už se jedná o potraviny či kosmetiku a léky, víc lidí, kteří si čtou složení a když tam vidí „palmový olej“, tak si to prostě nekoupí. Je tu i víc lidí, kteří se vracejí ke svým kořenům a snaží se pěstovat určitý potraviny doma, třídí odpad, šetří vodu a energie a celkově tu je mnoho lidí a stále jich přibývá, kteří se snaží pro nás všechny za nás všechny napravovat to, co se tu dělo a stále děje. 

fotky moje

Díky všem, kteří aspoň trochu myslí na naši Matku. Na tu Matku, bez které bychom tu nebyli. Na tu Matku, která nám dává a my jí bereme.
Když jí chceme brát, musíme jí pak vracet.
Prosím všechny, aby jí vraceli jak jen to půjde.
Miluj ji, protože ona miluje tebe.

Namasté!

0 Comments

Napsat komentář