MAESTRO

Od pátku 17.1.2014 na ČT1 se bude vysílat novej českej seriál s názvem „První Republika„.
Proč mě to zajímá, když ani TV nemám?
Před čtyřma rokama jsem byla v divadle Husa na provázku tady v Brně. Šla jsem na hru „Hamlet“. Vynikající to bylo! Za další půlrok jsem šla na „Kníže Myškin je idiot“. 
V TV jsem pak viděla: Okno do hřbitova, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Rodina je základ státu, Muži v říji a Největší z Čechů. 
…tak o co tady jde?!Jiří Vyorálek, prosím pěkně – charisma, který mě dostalo do kolen. Osobnost, kterou tu nelze popsat.
Jak jsem již uvedla, poprvé jsem s ním měla tu čest na jevišti. Přišel v ušmudlaným kabátě, sedl si, zapálil si a podíval se do publika. Absolutně jsem to nepochopila co to mělo bejt, ale přišla jsem si, jako by celou tu dobu mluvil jenom na mě. Dostalo mě jak do „blbýho“ Hamleta dal tolik srdce. Jak to všechno tak dokonale a s vášní zahrál nebo spíš nezahrál. Jako by Hamlet byl! 
Musela jsem ho vidět znovu.

Viděla. 
Nezklamal. 


Nejlepší bylo, když jsem před rokem šla z kavárny ulicí Panskou směrem na Svoboďák. Byl večer, byla zima. Nikde nikdo. Byla jsem asi tak uprostřed ulice a přede mnou šel nějakej chlap. Když se naše kroky sbližovali tak jsem si najednou uvědomila, že je mi ten obličej nějak povědomej. Byl ode mě asi metr, já se jak debil (pardón) zastavila a nedejchala. Naše pohledy se střetly. Byl to on. Maestro Vyorálek. Podíval se na mě jako by mě znal a chtěl pozdravit. Já to stejný, ale neudělala jsem to, neměla jsem odvahu, protože kdybych se s ním začala bavit, dopadlo by to špatně. Plácala bych beztak pátý přes devátý a on by si řekl, no jo nějaká fanynka zas, nic novýho a šel by dál. Nepamatoval by si mě už vůbec.Když jsem před týdnem stála ráno na zastávce, čekala na transport do práce, všimla jsem si (a 

to normálně nedělám) reklamy s nápisem „První Republika“. Líbilo se mi jak to bylo graficky zpracovaný. Když jsem si přečetla, že je to nějaká rodinná sága s detektivní zápletkou, řekla jsem si jen okej, třeba to bude dobrý. Pak jsme se zadívala do tváří, který tam vlastně hrajou. No kdo tam asi tak je, že? Hnedka jsem volala mamce, že v pátek přijedu a zabírám si televizu, protože to prostě musím vidět. Jen kvůli němu!


Je mi jasný, že v televizi to nikdo moc neocení, proto ten, kdo chce vidět talent, vášeň, charisma a herecký um, nechť zavítá do Brna do některýho divadla, kde hraje. 

Nebudete litovat, to Vám slibuju .) 

MOHLO BY SE TAKY LÍBIT

Napsat komentář