JÍDELNÍ VÁLKY

Protože jsem zjistila, že nežiju zase tak moc nezdravě jak já si pořád myslím, sepsala jsem menší seznam různých věcí, který jsem zmákla vyškrtnout z mýho jídelníčku a který pořád dokola imaginárně gumuju.
Nic jsem nepřestala jíst proto, že chci zhubnout, ale všechno dělám jen a jen pro svoje zdravý, proto asi nikdy nemůžu bejt 100% vegan. Jsem egoista a vždycky budu myslet v první řadě na sebe… Myslím si ale, že pokud se nesnažím sama sebe zaškatulkovat, tak je vlastně jedno, jestli to a ono nejím proto, že to ubližuje zvířeti nebo proto, že je to napuštěnej chemickej humpl, kterej v mým těle zanechává hnusy a já pak na to všechno jednou umřu. Výsledek totiž je a bude vlastně pořád stejnej. Budu se cítit líp, budu zdravější a budu spokojenější a možná potom přestanu bejt tak zamyšlená do sebe a bude mi to dávat ty další signály, který by tam být měly.


BRAMBŮRKY
Od novýho roku jsem si řekla, že přestanu jíst brambůrky. Ne proto, že chci zhubnout a né proto, že by mi nechutnaly (jejda jak já bych si dala Friti!), ale prostě proto, že jsou nezdravý a taky proto, že vím, že toto prostě dokážu odbourat. No a jestli jsem od novýho roku měla jen dva pytlíky, tak je to fakt maximum.

MLÍKO
Mlíko jsem odbourala asi i z důvodu toho, že jsem ho nikdy moc nemusela a když už jsem byla v této fázi, tak proč to neodbourat celkově? Vždyť mlíko už dneska s mlíkem jako takovým nemá prakticky nic společnýho, navíc mi stejně nikdy moc nechutnalo a u nás v lednici bylo jen z důvodu vaření (a taky proto, že přítel si ho dával do kafe – to už jsem ho slavnostně odnaučila), protože jsem si ráda dělala sýrový omáčky a tam je mlíko základ. Rozloučila jsem se teda se sýrovejma omáčkama a mlíko jako takový jsem neměla ani nepamatuju a snažím se vyvarovat i těch jídel, kde se objevuje.

JOGURTY/TVAROHY/MÁSLA/POMAZÁNKY
Jogurty nejím. Nevím od kdy, ale prostě je nejím, nechutnají mi.
Tvaroh si občas koupím a to jen plnotučnej a jím ho jen s kakaem.
Máslo je hřích, protože mi žádná z náhražek zatím nechutnala. Kupuju si ale máslo buď z Formagerie nebo jsem teď objevila v Kauflandu jedno z Itálie, který je moc dobrý, ale ráda bych toto odstranila a jedla rostlinný, který mi bude chutnat.
Pomazánky.. Tak to si kupuju už jen Lučinu s česnekem a bylinkama či Gervais, záleží který tam mají, na tom si dost ujíždím, ale střídám to s Patifu (miluju česnekovo bazalkový). Resp. kdyby se Patifu dalo koupit v normálním obchodě, tak si tu Lučinu nekouím. Dřív (ještě tak dva měsíce zpět) jsem měla ráda a ráda mám krabí pomazánku, aljašskou či pikantní sýrovou. To byla moje trojice, kterou jsem si občas dopřála, ale musím zaklepat, tady jsem taky už zvítězila.

SÝRY
Se sýrama neválčím. Asi ani (zatím) nechci. Já na sýry moc nejsem, ale když už je jím, tak jím jen Mozzarelu, Parazán, Parenicu a ovčí sýr, kterej jím jen díky tomu, že ho mají v salátu v Rebiu. Takže vlastně nemám ani moc s čím válčit…

VAJÍČKA
Už jen to slovo a chce se mi zvracet. Vajca se mě vzbuzují naprostý nechutenství a snažím se taky jako mlíka vyvarovat všech potravin, kde by se mohly vyskytovat. Vajca prostě ne! A to už tak dva roky.

MASO
Tak tady jsem pořád ve válce. Zvítězila jsem akorát v tom, že na něj chuť nemám a že si ho nekoupím. Já si teda nikdy maso nekoupila (jen 2x do roka a to na gril), ale i tak. Uzeniny jsem nikdy pořádně nejedla a to už jen proto, že mi vždycky připadaly nechutný. Tápu teda v mase v omáčkách, který mi mamka občas donese do práce, abych si nemusela kupovat obědy. Vždycky jí říkám, ať mi ho tam nedává, ale vždycky tam aspoň kousíček je. Ve většině případů ho nesním, ale někdy jo a pak se na sebe děsně zlobím, i když to byl jen jeded minižďubec.

BÍLÝ PEČIVO
Rohlík jako takovej jsem neměla taky ani nepamatuju, ale bílý pečivo je sakra těžký omezit zvlášť, když si ujíždím na italské kuchyni, kde jsou bílý bagetky na denním pořádku a ty já teda miluju. Různý focacciae či panini, hmm! No, ale někdy se zapřu a místo toho si koupím něco tmavýho se zrníčkama a pochválím se i když mi to moc nechutná.

SLADKÝ
No tak tady to asi ani smysl nemá. To je zakopanej pes. Když se mě nekdo zeptá „slaný nebo sladký?“ tak je odpověď předem jasná. Sladký jím spíš ve smyslu sušenky, sladký pečivo než čokolády a oplatky. Ty jsem odstranila, takže vlastně jsem z půlky vyhrála! No, teď jde o to, jestli se mi podaří vůbec někdy porazit tu druhou polovinu, protože třeba takový /veganský/ cupcake nebo muffiny, palačinky – yo!

PITÍ
Piju jen vodu, 100% džusy a to nejlíp s dužinou, freshe, smoothie, čaje, kde jsem pyšná, že jsem odbourala cukr a kafe ofkors!
Colu si koupím jen, když mám děsnou opici a to jsem tento rok měla zatím jen dvě… Kdyby mi nepomáhala, tak ji taky nepiju, stejně jako ochucený minerálky, různý Sprite, Fanty atd…

S čím vedeš válku ty?

MOHLO BY SE TAKY LÍBIT

Žádné komentáře

Napsat komentář