DESIGN

INSPIRACE #6 – JÍDELNA

Jídelna je strašně důležitá, málo kdo to ví a málo kdo ji využívá. V jídelně pro sebe děláš to nejdůležitější – jíš – a podle ajurvédů by se mělo jíst v tichu a v krásným prostředí /nejlíp v přírodě/. To si ovšem nemůže dovolit každej, proto by jídelna neměla být opomíjená a nebo odfláknutá. Navíc, kde jinde se v dávných dobách utužovaly rodinný vztahy, probíralo se vše důležité a kde se rodina prostě scházela? No právě u velkýho stolu plnýho jídla!
Já si moc přeju mít v budoucím hnízdě místo na velkej jídlení stůl, kde budeme všichni spolu jíst a kde si budeme u dobrýho jídla povídat. U nás doma tak to bohužel nikdy nebývalo, jen na vánoce a možná to je důvod, proč se na ně těšívám… 
V současným hnízdě máme jídelní stůl v kuchyni, jako většina domácností, ale nejíme tam moc často spolu. Vlastně přítel tam nejí skoro vůbec. Rád si pouští seriály při jídle, tak jí v pracovně, za to já si to tam umím užít a to i přesto, že nás jídelní stůl není vůbec adekvátní. Novej si ale asi nejspíš pořídíme až do novýho..
                 

O jídelně představu mám a musím říct, že se dost na zařizování zrovna tohoto místa hodně těším. Dokonce jsem zjistila, že nechci mít jídelnu zvlášť, ale chtěla bych ji mít opět v kuchyni, nebo ji mít propojenou a to klidně i s obývákem. Prostě takovej ten velkej kuchyňskej kout. Já mám totiž ráda velký a otevřený prostory, proto třeba bydlet v paneláku u mě nepřichází naprosto v úvahu.

Základem všeho je a bude stůl. Velkej a masivní stůl. Nejlíp přírodní dřevo nebo max bíle natřený, ale hrozně toužím po stole z trámů. K tomu Vitry nebo Hayky, Muuto lustr a jsem v devátým nebi.
Taky si plánuju, že kdyby to šlo, chtěla bych v jídelně velký francouzský okno, díky kterýmu by se dalo chodit na terasu a zahradu. Ráda jím venku a tohle zkrátka musí být. Mít pergolu, jídelní stůl a židle venku, gril, lenošku. Mmm už to všechno vidím.
Zkrátka něco takovýho:

a to nejlepší naposled ofc – dřevěný trámy, bílý cihly,
velkej dřevěnej stůl a Vitry k tomu – moje srdce plesá
Co si myslíš o jídelně? Přijde ti stejně důležitá jako mně, nebo ani ne?

0 Comments

Napsat komentář