RECENZE

HUDEBNÍ NOVINKY #2

U2: SONGS OF INNOCENCE ****
Tuhle bandičku jsem nikdy moc nemusela, ale za tohle cédo jsem ráda. Jůtů dost ubrali na zvláštní „elektro rychlosti“ a radši zapojili akustiky. Bonův zpěv, kterej mi nikdy nepřišel zajímavej a nikdy jsem v něm neobjevila kousek zalíbení se mi tady líbí. Texty jsou pěkný a hudba je hluboce poklidná a dokonce i na zamyšlení.

MARILYN MANSON: THE PALE EMPEROR *****
Na tohodle maníka jsem se tak těšila, že se mi to vyplatilo. To, že Manson není to, co bejval už víme všichni dávno a minulým albíčkem „Born Villain“ ukázal svou hloubku, kterou do teď hodně lidí nikdy nevidělo, ale řekla bych, že právě až TPE je to, co vlastně jméno Marilyn Manson znamená. Celý album je neskutečně hluboký. Dal si záležet a je to vidět/slyšet. Je to celý dost náboženský, dost přemýšlivý, chytlavý, mírně drzí, ale hlavně je to jako celek naprosto geniální.

THE PRODIGY: THE DAY IS MY ENEMY ****
Staří blázni vydali novou desku a zahopsáš si na ni jak za mlada. Stejnojmenej singl je naprostá pecka a tahle dvojka opět dokázala, že umí v každým z nás probudit zvědavou a divokou lišku.

DAVID KOLLER: ČESKOSLOVENSKO **
Kollera snad jako jedinýho z ČR (ještě Wanastovki jsou fajn) poslouchat fakt můžu. Má krásnej hlas a strašne smutnej výraz a to mě baví. Novinka je celkem fajn, sice si myslím, že to umí líp, ale možná jen na to nejsem dostatečně dospělá/vyspělá.

FAITH NO MORE: SOL INVICTUS **
O tomto počinu nevím co si myslet. Texty se mi celkem líbí, ale zpracování už moc ne. Hudba je taky taková prazvláštní, jakoby se to k sobě nějak nehodilo. No nevím zkrátka…

MUSE: DRONES **
Na tohle jsem byla dost zvědavá a po poslechu jsem byla naopak zklamaná. Myslím, že Muse má to nejlepší za sebou, ačkoliv show mají pořád peckovní. Ohlásili celosvětový turné a už teď je mačkanice na lístky. No já nevím, tohle mě prostě neoslovilo. Pointa dobrá, texty k zamyšlení, ale nemá to ducha, hloubku, není to pro mě chytlavý a ani to nemá nějakej říz… Prostě Múza bez šťávy.

LANA DEL REY: HONEYMOON****
Další dost očekávaná věc tohodle roku. Chválím, že první píseň, která otevírá Líbánky jsou právě Líbánky, neboť začátek je velice epický a dodává dychtivý překvápko pro celý album. Obecně se mi to líbí dost, protože je to celý propojený linií vážnýho a trochu pochnurnýho ducha a hloubky, který jsou tam slyšet se tam náramně hodí. Nic přetvořenýho, nic umělýho, nic spešl. Krásná jednoduchost.

CHRIS CORNELL: THE HIGHER TRUTH *****
Ano ano, přesně tak. Moje múza, můj vzor a upřimně řeknu i můj Bůh vyšel s novýma písničkama do světa. Ještě, že tak, poslouchám naprosto všechno co kdy vydal z úst neustále dokola… Nejvyšší pravda je opravdu na zamyšlení a dokola zkoumám, co nám vlastně chce Mistr říct. Jeho slova jsou tak vážná, že si je opakuju ze i spaní. Naprostá souhra jeho hlasu s kytarou jsou na místě. Nikdy nezklamal a nikdy nezklame. Já to ani popsat nemůžu, jak skvělý to je! To, co uslyšíš je prostě Cornell. No a jako jeho věrná fanynka jsem si Nejvyšší pravdu zakoupila <3

Napsat komentář