HUDEBNÍ NOVINKY #1

Za poslední dobu vyšlo dost nových cédéček, tak jsem se rozhodla pár z nich tu trochu přestavit a popsat, jak na mě působí.

Linkin Park – The Hunting Party
K tomuto mám hodně co říct. Pro mne asi nejočekávanější cédéčko (ještě teda čekám, co vyleze z Mansona), ale asi jsem se moc nadchla. Měl to bejt jejich velkej návrat. Návrat k tomu, co LP představovali dřív. Podle mýho názoru to kluci už prostě neumí, nebo umí, ale ne tak, jak to bylo. Toto album se mi prostě nelíbí. Našla jsem asi jen tři skladby, kde jsem si řekla „jo to by mohlo bejt vono!“ a ono stejně ne. Mám zkrátka pocit, že když se jim vydařila skladba, kytary a bubny valí na tisíc procent, tak ten zpěv mi tam prostě neladí. Jako by to k sobě zkrátka nepatřilo. Když se mi zase někde líbil zpěv, tak ta hudba k tomu prostě nešla. Přijde mi to jako kdyby začínali, jako kdyby nevěděli, co umí a co si můžou dovolit. Klípky, který zatím vyšly nejsou špatný, ale i tak to není ono. Dost mě to mrzí, protože jsem četla hodně článků a hlavně sleduju jejich YouTube kanál, takže jsem si projela všechno, co o tom albíčku řekli a byla jsem z toho nadšená, protože jsem zkrátka věřila. Navíc, když spolupracovali s tolika známýma lidma… 
No, ale prostě ne. Je to místama zbytečně utahaný, pak někde zase až moc přeřvaný a k tomu všemu když ten zpěv ještě „zelektrizujou“ tak to už vůbec nechápu. Co se mi líbí ale, je ta grafika a celkovej koncept. To si myslím, že se vydařilo. Jinak teda prvotní singl a jeho klip si můžete pustit tady:


Lana Del Rey – Ultraviolence

No tak Lana mě naopak zase vůbec nepřekvapila. Teď nevím, jestli je to dobře, nebo ne. Splnila moje očekávání, ale nepřekvapila mě. Dost se mi líbí song West Coast, názvy singlů a samotný texty. Lana je zkrátka Lana a proto i když jste třeba ty nový písničky ještě neslyšeli, tak je poznáte na 100%. Lana si jede na své bohémské šňůře a proto je to záruka klasiky, ale i to může časem omrzet, takže jsem zvědavá co vymyslí příště. Song West Coast k poslechnutí tady:


Arctic Monkeys – AM

Toto není až taková novinka, albéčko je na světě už nějakej ten měsíc, ale musím to sem zařadit, neboť jsem byla velice příjemně překvapena a na to, že jsem AM nikdy neposlouchala, tak teď nedělám nic jinýho. Vlastně kdo četl článek před tímto, tak o tom ví. Svéráznej hlas k roztodivné hudbě? Takto bych hodnotila toto poslední cd. Pro mě nejlepší písnička z celýho alba (ano, už jsem ji sem dávala) k poslechnutí tady:

Coldplay – Ghost Stories
Coldplay moc neposlouchám, ale od minulýho alba jsem začala. Každopádně si pořád jedou na té své vlně a na rozdíl od Lany mě celkem překvapili. Může se stát, že po prvním poslouchání tohoto cd si nic moc neřeknete, ale když se opravdu zaposloucháte, tak zjistíte, že je to jiný. A mě se ten status „jiný“ dost líbí. Takže jsem se utvrdila, že všechno je tam, kde má bejt. Nádech temna se spojitostí s elektrem a pohodovým indie a popem je podle mě prostě toto cédé. Můj nej song z tohoto albíčka je tady:The Black Keys – Turn Blue
Minulý cd El Camino mi přišlo asi lepší. Mělo to takovej správej říz, toto cd je na mě celkem „měkký“, nebo prostě takový sice jó dobrý, ale … nijaký. Nezaujalo mě. Každopádně kluci jsou šikovní, tak budu doufat v lepší „nářez“ někdy příště. 


Snad jsem se někomu aspoň trochu trefila do vkusu, i když sto lidí sto chutí, každopádně berte to třeba i jako možnost si otevřít další hudební obzor. 
Hezkou neděli všem .)

MOHLO BY SE TAKY LÍBIT

Napsat komentář