FRANZ NA HRAD!

Do 26.1.2014 můžete navštívit výstavu obrazů Vladimíra Franze a výstavu fotek jeho přítelkyně Idy Saudkové na Špilberku.
Já, jelikož jsem si pana Franze oblíbila převážně, když kandidoval na prezidenta (a fakt né kvůli kérkám), neváhala jsem a výstavu jsem navštívila.
Výstava je rozdělena do dvou sekcí. V první sekci jsou jen 4 obrazy, ale jsou taky čtyřmetrový! Nevešly se nikam jinam, tak je museli dát tam, kde budou nejblíž těm ostatním a hlavně tam, kde je obří strop. Stála jsem před nima dost dlouho. Propojit si všechny obrazce, barvy, čáry, stříkance dohromady, abyste pochopili proč se ten obraz jmenuje tak a tak a co tím chtěl vlastně pan malíř říct je celkem složitá věc.

V druhé sekci už jsou všechny obrazy a jsou rozdělený do šesti průchozích „pokojů“.
Celkově jsou jeho obrazy zvláštní. Nevím jak to přesně popsat, ale jsou dost barevný, což zrovna nemusím, ale i tak mě očarovali. Je v nich (v některých) vidět roztrhaná duše, tíha, starosti. Možná to tak vidím jen já, já tyto věci vnímám úplně jinak než ostatní – s nadšením. Nemám totiž ráda v umění radost, štěstí a tak.
Najdete tam i obrazy s politickou a náboženskou tématikou, ale všechno dost dobře pojatý. Nějaký jsou i vtipný. Nad nějakýma se musíte doslova zastavit a jenom koukat. Některý jsem třeba nepochopila vůbec.
Rozhodně bych si vzala nějaký domů.

Variace na umučení – ten se mi líbil nejvíc
Jasná zpráva

Třeboň

Fotek bylo na můj vkus málo. Byly umístěny v posledním „pokoji“ a bylo jich snad jen 10. Líbily se mi ale. Nebyl to přímo můj vkus, ale našla jsem tam dvě fotky, který bych si klidně taky vzala domů. Ida ráda fotí černobíle a to se mi zrovna líbí. Pak tam jsou i fotky, který jsou udělaný kolážově, což je zajímavější, ale pro mě zbytečně přeplácaný. A pak tam jsou takový vtipný fotky, který jsou vytištěný na talířích. Nad jedním talířem jsem se fakt musela smát.


Život

Vladimír Franz mě dost učaroval i svou hudbou. Vlastně prvně hudbou a pak obrazama. Jeho hudební díla nebo spíš ukázky si můžete poslechnout zde. Stojí to fakt za to. Cítím v tom hroznou pýchu a vášeň. Doslova zbožňuju „Romance“, ta je fakt boží. Taková éterická.

Pokud jsem Vás aspoň trochu nalákala, tak se honem běžte podívat, výstava bude za chvilu končit.

Jinak odkaz na výstavu je zde.
Hezkou neděli .)

MOHLO BY SE TAKY LÍBIT

Žádné komentáře

Napsat komentář