CYRANO Z BERGERAKU

Jsem velkej fanda divadla.
Nejčastěji chodím do Husy, ale tento rok jsem byla poprvé v divadle Mahenovým na činohře Cyrano z Bergeraku.
Byla to pro mě výzva, protože se tam musí jít dost společensky a já na takový akce nějak zvlášť nechodím, takže jsem si musela nakombinovat ty nejvíc nóbl hadříky, který jsem doma našla. Naštěstí chodím oblíkaná tak nějak celkově v černé a tak nějak i elegantně, takže to nakonec dopadlo dobře a nemusela jsem si nic půjčovat (až na psaníčko teda).V divadle jsem byla s přítelem a jeho rodinou. Měli jsme pro sebe celou první řadu – dostali jsme to totiž všichni na Vánoce.
Věděla jsem na co jdu a o čem to je, ale přece jen jsem byla dost zvědavá a dost jsem se těšila.
Celá hra je veršovaná a vůbec nechápu, jak se může někdo naučit brblat skoro tři hodiny ve verších. Mě dělalo problém ve škole se naučit jednu trapnou básničku totiž…
Herci byli opravdoví profíci. Byly cítit emoce, zápal do hry, radost a dobrodružnost. Akorát ta slavná věta: „Svůj širák odhazuji v dáli“ mě zklamala. Čekala jsem na ni a když byla konečně vyslovena, přišla mi odfláknutá. Možná to by jen můj pocit.
Celkově ale byla hra dech beroucí. Možná i proto, že jsme byli v té první řadě a člověk díky tomu zapomněl v kterým století to vlastně je a ocitl se přímo v ději a možná i proto, že to vnímám intenzivně a snažím se do děje vplynout. 
Každopádně žánrově bych si to sama asi nevybrala. Hlavním prvkem je tam láska což u mě není zrovna vítěz, ale hlavně to záleží na tom, jak je ta láska podaná a v tomto případě to bylo v pořádku – byla totiž tragická, asi jako v Hamletovi a to mě dost baví.
Další věci tu prozrazovat už nebudu, to by jste pak věděli všechno a to by nešlo, takže běžte do divadla je to super! .)

MOHLO BY SE TAKY LÍBIT

Žádné komentáře

Napsat komentář